1ilaç

METAMORFOZ Krem

Şanlı

 

Etken Maddeler:

Hidrokinon 2 %, Bizmut subnitrat 7.5 %

 

Piyasa Şekilleri:

25 g'lık ambalajlarda.

 

Kullanım Şekli:

Günde 1-2 defa ve özellikle gece yatmadan önce kulanılmalıdır. Sabahları kalkınca gliserinli sabun kullanılması önerilmektedir.

 

 

Endikasyonları:

Depigman etkilidir. Choloasma, Melasma, Senil Lentigines ve diğer istenmeyen hiperpigmentasyon görülen durumlarda zaman içinde renk açılması sağlamak için kullanılır.

 

 

Kontrendikasyonları:

Daha önce bu preparata veya bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı hassasiyet veya allerji gözlendiği taktirde kullanılmamalıdır.

 

Uyarılar:

Hidrokinon belirtildiği şekilde kullanılmadığı taktirde istenmeyen kozmetik etkilere neden olabilir. Kullanılmadan önce hassasiyet veya allerji tespiti yapılmalıdır. Kaşınma, vezikül oluşumu veya aşırı iltihaplanma görülürse kullanılmamalıdır. Gözlere temas ettirilmemelidir. 2 aylık kullanım sonucu renk açılması veya beyazlanma gözlenmez ise kullanımına son verilmelidir. Tedavi esnasında ve sonrasında repigmentasyonu önlemek için rengi açılmış olan bölge güneş ışığından korunmalıdır. Hamilelerde kullanımıyla ve anne sütüne karışıp karışmadığı ile ilgili bilgi yoktur. Bu durumlarda kullanımına dikkat edilmelidir. 12 yaşından küçük çoçuklarda kullanımı hakkında herhangi bir bilgi yoktur.

 

Yan Etkileri:

Bazen lokalize kontakt dermatit gibi yan etkiler görülebilir.