1ilaç

TANAKAN Film Tablet

Mecom

 

Etken Maddeler:

Ginkgo glikozidleri 9.6 mg

 

Piyasa Şekilleri:

50 film tablet, 20 film tablet içeren blister ambalajlarda.

 

Kullanım Şekli:

Serebral performans bozuklukları  (Demans sendromu ): Günde üç kez 1-2 tablet. Tedavinin süresi semptomların şiddetine bağlıdır ve bu kronik hastalıkta en az 8 hafta sürmelidir. 3 aylık bir tedaviden sonra, tedavinin devam edip etmeyeceği kontrol  edilmelidir. Periferik arteriyel okluzif hastalık, vertigo, kulak çınlaması: Günde 3 kez 1 tablet veya günde 2 kez 2 tablet. Periferik arteriyel okluzif hastalıkta, ağrısız  yürüme mesafesinin iyileştirilmesi minumum 6 haftalık tedavi  gerektirir.

 

 

Endikasyonları:

Organik beyin sendromuna bağlı olarak gelişen serebral performans bozukluklarının (major semptom olarak görülen demans sendromların genel tedavisi çerçevesinde) semptomatik tedavisinde, hafıza zayıflığı, konsantrasyon bozukluğu, ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, kulak çınlaması, başağrısında kullanılır. Primer hedef grup, primer dejeneratif demans, vasküler demans ve her ikisinin miks formlarındaki demans sendromları olan hastalardır. Periferik arteriyel oklüzif hastalıklarda Fontaine stage II (intermittan klodikasyon)'de ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesinde kullanılır. Vasküler veya involüsyona bağlı vertigo, kulak çınlaması.

 

 

Kontrendikasyonları:

Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kullanılmamalıdır.

 

Uyarılar:

Serebral endikasyonlarda tedaviye başlamadan önce, patolojik semptomların spesifik bir tedavi gerektiren herhangi bir nedene bağlı olup olmadığı belirlenmelidir. Gebelerde kullanılması önerilmez.

 

Yan Etkileri:

Çok az sayıda hastada hafif gastrointestinal rahatsızlık, başağrısı, alerjik deri reaksiyonları gözlenmiştir.