1ilaç

MUSKAZON Tablet

Kurtsan

 

Formüler > M.S.S > Analjezikler > Opiyoid Olmayanlar > Parasetamol

 

 

Etken Madde(ler):

Klorzoksazon 250 mg, Asetaminofen (Parasetamol) 300 mg

 

Piyasa Şekilleri:

20 tablet

 

 

Kullanım Şekli:

Yetişkinlere günde 3-4 kez 1-2 tablet; şiddetli ağrı ve spazmlarda başlangıç dozu olarak günde 3-4 kez 2-3 tablet. Çocuklara günde 3-4 kez 1/2-1 tablet verilir.

 

 

Endikasyonları:

Miyorelaksan ve analjezik etkilidir. Lumbago, torkikolis, servikal sendrom, iltihabi veya travmatik kas tendon ve mafsal rahatsızlıkları ve ortopedik işlemler sırasında kullanılır. İskelet kasındaki ağrı ve spazmla birlikte görülen rahatsızlığı iyileştirmek için uygulanan fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere yardımcı olarak kullanılır.

 

 

Kontrendikasyonları:

Bileşimindeki maddelerden herhangi birine hassasiyeti olanlarda kontrendikedir.

 

Uyarılar:

Allerji öyküsü olanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Kızarıklık, ürtiker veya cilt kaşınması gibi duyarlılık reaksiyonları görülürse ilaç kesilmelidir. Karaciğer fonksiyon bozukluğunu düşündüren herhangi bir semptom görülürse ilaç kesilmelidir. Gebelerde ve süt veren annelerde kullanılması önerilmez. Çocuklarda etki ve emniyeti ispatlanmadığından kullanılması önerilmez.

 

Yan Etkileri:

Gastrointestinal bozukluklar, sersemlik hissi, baş dönmesi yapabilir. Nadiren allerjik cilt döküntüleri, peteşi ve ekimozlar tedavi sırasında meydana gelebilir. Uzun süre kullanımı karaciğer harabiyetine neden olabilir.

 

İlaç Etkileşimleri:

Alkol ve/veya MSS depresanı ilaçlarla birlikte kullanıldığında klorzoksazon MSS depresyonuna bağlı sersemliği artırabilir.