1ilaç

INFANRIX Aşı

 GlaxoSmithKline (GSK)

 

 

Etken Madde(ler):

Boğmaca aşısı (PT, FHA, Pertaktin) 58 mcg/1 doz (0.5 ml), Difteri toksoidi 30 IU/1 doz (0.5 ml), Tetanoz toksoidi 40 IU/1 doz (0.5 ml)

 

Piyasa Şekilleri:

1 doz'luk 1 enjektör içeren ambalajlarda.

 

Kullanım Şekli:

Aşının önerilen dozu (0,5 ml) uygulanmalıdır. Primer aşılama şeması 3 dozdan oluşmakta ve ikinci ve altınca yaşlarda rapel dozları buna eklenmektedir. INFANRIX kesinlikle damar içine uygulanmamalıdır. İlaç etkileşmeleri ve diğer etkileşmeler  diğer çocukluk aşıları ile birlikte ya da onlardan önce ya da sonra uygulanabilir. Değişik enjektabl aşılar daima değişik aşılama bölgelerine uygulanmalıdırlar. İmmüm supresif tedavi uygulanan ya da immün yetmezliği olan hastalarda aşılamanın ardından yeterli immün yanıt elde edilemeyebilir.

 

 

Endikasyonları:

İki yaşına kadar olan çocuklarda difteri, boğmaca ve tetanoza karşı kombine ve aktif bağışıklık sağlamada kullanılır. Bağışıklık süresi difteri ve tetanoz için 5 veya 10 yıl ve boğmaca için 2-3 yıldır.

 

 

Kontrendikasyonları:

Akut ateşli hastalıklarda kontrendikedir. SSS hasarı ve özellikle nöbetlerle birlikte görülen serebral bozukluklarda kullanılmamalıdır.