1ilaç

VICKS First Defence Mikro-Jel Nazal Sprey

Eczacıbaşı

 

 

Etken Madde(ler):

Fenetil alkol, Hidroksipropil metilselüloz, Kafur, Mentol, Ökaliptol, Polisorbat 80, Sodyum sakarin 

 

Piyasa Şekilleri:

15 ml'lik ambalajlarda.

 

Kullanım Şekli:

İlk kullanımdan önce koruyucu kapağı spreyin ucundan çıkararak, bir kaç kez sıkmak suretiyle ürünü ayarlayınız. Başınızı eğmeden spreyin ucunu burun deliğinize, ucu kulağa dönük olacak şekilde sokunuz. Pompayı 2-3 kez kuvvetlice bastırınız. Bu sırada derin nefes almamaya özen gösteriniz. Bu işlemi diğer burun deliği için de tekrarlayınız. Bir haftadan daha uzun süre kullanılmadan kaldığı durumlarda ürün yeniden ayarlanmalıdır.

 

 

Endikasyonları:

Soğuk algınlığı riski durumunda veya grip belirtileri henüz ağırlaşmadan önce kullanılmaya başlanmalıdır. Belirtilerin düzelmesinden sonra 2 gün kullanıma devam edilmelidir.

 

Uyarılar:

12 yaşın altındaki çocuklarda ve içeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır. Hamile veya emziren anneler, kulak burun boğaz bölgesi alerjileri, sık görülen burun kanamalarında dikkatli olunmalıdır. Minimum 4 saat ara ile kullanılmalıdır. Belirtiler kaybolduktan sonra 48 saat daha ürünü kullanmaya devam ediniz. Kullanımı sırasında burun akıntısında artış, geçici bir batma ve yanma hissi olması normaldir. Bu durum devam ederse ürün kullanılmamalıdır. Soğuk algınlığı 7 günden daha uzun süre devam ettiğinde, belirtiler kötüleştiğinde veya ateş eklendiğinde kullanılmamalıdır.