1ilaç

VİTADYN Draje

BİLİM

 

 

Etken Madde(ler):

Vitamin A 10000 IU, Vitamin B1 (Tiamin) 20 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 5 mg, Vitamin B6 (Piridoksin) 10 mg, Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 5 mcg, Vitamin D3 (Kolekalsiferol) 500 IU, Kalsiyum pantotenat 11.6 mg, Vitamin E 10 IU, Vitamin C (Askorbik asit) 150 mg, Vitamin H (Biotin) 250 mcg, Nikotinamid (Niasinamid) 50 mg, Demir 10 mg, Fosfor 25 mg, Kalsiyum 50 mg, Magnezyum 36.2 mg, Mangan 0.5 mg, Bakır 1 mg, Çinko 0.5 mg, Molibden 0.1 mg

 

Piyasa Şekilleri:

30 draje

 

 

Kullanım Şekli:

Günde 1 draje çiğnenmeden bir miktar sıvı ile alınmalıdır.

 

 

Endikasyonları:

Gastrointestinal bozukluklara bağlı absorpsiyon sorunları, önemli bir cerrahi müdahale öncesi ve sonrası · Uzun süreli hastalıklar ve nekahat dönemleri, kronik alkolizm gibi vücut direncinin azaldığı ve vitamin ihtiyacının arttığı durumlarda kullanılır.

 

 

Kontrendikasyonları:

İçerdiği maddelerden herhangi birine hassasiyeti olan kişilerde kullanılmamalıdır.

 

Uyarılar:

Uzun süre ve yüksek dozda A ve D vitamini alınması bu vitaminlerin hipervitaminozuna yolaçabilir. Başka vitamin ihtiva eden preparatlarla birlikte kullanılmamalıdır. Hayvan araştırmalarında, A vitaminin yüksek dozlarda alınmasının teratojenik etki gösterebileceği bildirilmiştir. Gebelikte günlük A vitaminin dozu 5000 üniteyi aşmamalıdır. Emzirme döneminde yüksek miktarda D vitamini alınması bebeklerde hiperkalsemiye yol açabilir.

 

Yan Etkileri:

Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

 

İlaç Etkileşimleri:

Tek başına levodopa tedavisi gören parkinson hastalarına önerilmez.