1ilaç

GRİBAN Tablet

 A. İbrahim 

 

 

Etken Madde(ler):Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Tripelenamin HCl 25 mg, Efedrin hidroklorür 6 mg 

 

Piyasa Şekilleri:

20 tablet
Üretilmiyor

 

 

Kullanım Şekli: Günlük doz yemeklerden sonra erişkinlerde 3x1-2 tablet ve çocuklarda 3x1/2 tablettir.

 

 

Endikasyonları:
Analjezik, antipiretik, antihistaminik ve dekonjestan etkilidir. Grip, soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonu ve ateşli hastalıkların septomatik tedavisinde endikedir.

 

Kontrendikasyonları: Renal ve hepatik yetmezlikte kontrendikedir. Hepatotoksisite, tremor, ataksi ve konvülziyon görülmesiyle tedavi bırakılmalıdır.

 

Yan Etkileri: Çarpıntı, bulantı, baş dönmesi, kusma , anemi ve idrar retansiyonu gibi yan etkiler görülebilir.